HUMBOLDT INSTİTUT DİL OKULUMUZ

"Humboldt institut - Bad Schussenried Kampüsünü yakından inceleyelim"

Kampüs İklimi (Gündelik Yaşam)

Bad Schussenried, Almanya’nın güneyinde Constance Gölü ve Tuna Nehri arasında, 8500 nufusu olan tarihi dokusu yeşillikler içinde yer alan bir Alman kasabasıdır.

Yurt odaları 2 kişilik odalar olarak düzenlenmiştir. Dil seviyelerine uyumlu olacak şekilde erkek ve kız öğrenciler odalarda konaklamaktadır. Her odanın kendine ait bir tuvalet ve banyosu mevcut. Her pazar günü odaların çarşafları değiştirilip genel temizlik yapılmaktadır. Giriş öncesinde 50 Euro depozito ücreti alınmaktadır.

Bad Schussenried kampüsünde 300 öğrenci karşılanabilmektedir. Derslikler, spor sahaları, yurt odaları aynı yerleşkede bulunmaktadır.

Deneyimli Eğitim Kadrosu

Humboldt-institut 1977 yılında Ratzenried Castle’da Almanca eğitimine başlamıştır.

Detaylı Kültür Gezileri

Yarım gün ve tam gün gezi programları düzenlenmektedir.

Renkli Kampüs Hayatı

Dünyanın farklı bir çok yerinde gelen farklı kültürdeki öğrencilerle bir arada oluyoruz

Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

Yönetim kadrosu ve eğitimenler öğrencilerin kamp sürecine büyük destek olmaktalar


Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

 • 10-13 yaş haftada 25 saat ders
 • 14-17 yaş haftada 30 saat ders
 • A1-A2-B1-B2 seviyeleri ve telc sınavı
 • Sınıflarda ortakama 12 kişilik öğrenciler
 • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

Konaklama ve Güvenlik

 • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
 • Odalarda 2 kişilik konaklama
 • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
 • Yurt katında 7/24 görevliler kontrolde
 • Her katta güvenlik kameraları mevcut

 • Humboldt-institut 1977 yılında Ratzenried Castle’daki tek bir merkezde eğitime başladıktan sonra 16 ayrı merkezde (farklı şehir ve ülkelerde) almanca dil eğitimi vermektedir. Kasabanın merkezine 5 dakikalık yürüyüş mesafesi uzağındadır. Bad Schussnried kampüsüne öğrencilerimle birlikte Munich havaalanı veya Zurich havaalanından Humboldt-institut servisiyle ulaşabileceğiz.

 • Humboldt-institut okulu Bad Schussenried kampüsünde 10-13 yaş haftada 25 saat ve 14-17 yaş haftada 30 saat üzerinden ders görmektedir. Sınıflar ortalama 12 kişiliktir. Ders programımız 3 hafta olarak gerçekleşecektir. Kamp sonunda isteyen öğrenciler almanca yeterlilik sınavı olan telc seviye belirleme sınavına girebilmektedir. Okula giriş günümüz pazar çıkış günümüz ise cumartesi olmaktadır.
 • 3 öğün yemek öğrencilerimize sunulmaktadır. Humboldt-institut öğrencilerin beslenmesine büyük önem vermektedir. Et yemekleri, sebze yemekleri, vegeteryan olarak ayrı servis edilmektedir. Domuz eti içeren/içermeyen yiyecekler ayrıca notlarla belirtilmektedir.

 • Haftada bir tam ve bir yarım gün gezi düzenlenmektedir: Bazı gezi programları şu şekildedir: Augsburg, Münih (Allianz Arena, BMW Welt, Olympiapark, Deutsches Museum), Constance, Ravensburg, Lindau, Island of Mainau, Friedrichschafen, Kempten, Meersburg, Neuschwanstein & Linderhof Castles, Stuttgart, Ulm, Schaffhausen & Rhine Falls, Alpler.

 • Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

  9,4

  En çok tercih (46 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Selim – Temmuz, 2011
  Alman Lisesi

  Alman Lisesi 2013 mezunuyum. 10. sınıfta bir çok arkadaşım daha önce düzenlediğiniz bu programa katılmıştı. Almanca öğrenimi konusunda çok fazla bir şey öğrenmedim açıkcası ama kültürel olarak bir arda bulunmak güzel bir deneyimdi.

  Nazlı – Haziran, 2017
  Austurya Lisesi

  Sizleri duymuştum. Avusturya lisesi'nde almanca derslerime yazın katkısı olması adına bu kampa katıldım. Yeni insanlar tanımak ve sıkıcı okul hayatından uzakta biraz nefes almak için güzel bir dönem oldu. Teşekkür ediyorum.

  Yargı – Ağustos, 2016
  İstanbul Erkek Lisesi

  Almanca konuşmak ve bir dönem için farklı kültürlerden diğer öğrencilerle bir arada olmak çok heyecan vericiydi. Bizler okulda tenefüslerde Türkçe konuşuyoruz burada gerçek ortamda Almanca konuşarak anlaşmak çok iyi geldi.

  Merve – Temmuz, 2016
  Alman Lisesi

  Okulda gördüğümüz katı eğitimden sonra budaki yöneticiler ve personel çok güler yüzlü ve yardımsever öğretmenlerdi. Sizlere de teşekkür ediyorum. Bizlere kamp süresince destek olduğunuz için. Seneye diğer programlarınıza katılmak istiyorum.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Diğer ALMANYA Dil Okulu Kamplarımız