DİD DEUTSCH İNSTİTUT DİL OKULUMUZ

"DİD Deutsch İnstitut - Berlin Kampüsünü yakından inceleyelim"

Kampüs İklimi (Gündelik Yaşam)

1970 yılında kurulan Almanya’nın ünlü eğitim kurumu DID deutsch-institut tarafından, Berlin, Münih ve Frankfurt başta olmak üzere bir çok merkezde Almanca dil eğitimi verilmektedir.

Bizler Berlin'de “Berlin Park Rezidens” yerleşkesine ait kampüste kalacağız şehrin en merkezi bölgesi olan Berlin Mitte’de, başkentin kalbinde yer almaktadır. Bu anlamda tüm önemli yerlere yürüyerek kolayca ve hızla ulaşılmaktadır.

DİD deutsch-institut “Berlin Park Rezidens” dil okulumuz A&O Hotel Berlin Hauptbahnhof’ta düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz iki veya dört kişilik duşlu-tuvaletli odalarda, tam pansiyon esasına göre konaklarlar.

İki kişilik odalarda konaklama için haftalık €75 ekstra ücret alınmaktadır. €50 depozito ekstra ücret karşılığında çamaşırlarını (yaklaşık €4) yıkayabilirler. Tüm bina genelinde Wi-Fi mevcuttur.

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan ekstra ücretli transfer hizmeti verilmektedir. €60

Deneyimli Eğitim Kadrosu

DİD İnstitut 1970 yılından kurulmuştur. Dünya genelinde bir çok merkezde eğitim vermektedir.

Detaylı Kültür Gezileri

Yarım gün ve tam gün gezi programları düzenlenmektedir.

Renkli Kampüs Hayatı

Dünyanın farklı bir çok yerinde gelen farklı kültürdeki öğrencilerle bir arada oluyoruz

Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

Yönetim kadrosu ve eğitimenler öğrencilerin kamp sürecine büyük destek olmaktalar


Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

 • A1-A2-B1-B2 seviyeleri ve telc sınavı
 • haftada 20 saat veya 24 saat şeklindedir
 • Sınıflarda 14-16 kişilik öğrenciler
 • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

Konaklama ve Güvenlik

 • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
 • Her odada tuvalet ve banyo bulunmaktadır
 • 2 kişilik ya da 4 kişilik ranzalı yataklar
 • Yurt katında 7/24 görevliler ve kameralar

 • DİD deutsch-institut Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache – GfdS) tarafından tanınmaktadır. Öğrencilerimize kurs sonunda seviye tespit sınavı ardından verilecek yeterlilik belgesiyle öğrencilerimiz Almanya’daki ve Avusturya’daki üniversitelerde dil farkını verebilmektedir.

 • Öğrencilerimiz ekibimizden bir temsilci ile aynı katta kalırlar. Beşinci katta yönetim ofisi, seminer salonları ve geniş bir çatı terası bulunmaktadır.

 • Ana katta diğer katılımcılarla birlikte kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği alacağınız yemek salonu bulunur.

 • Lobide bir bilardo masası ve langırt vardır ve kafeteryadan da ek atıştırmalıklar ve içecekler satın alabilirsiniz.

 • Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

  9,4

  En çok tercih (46 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Can – Temmuz, 2010
  Avusturya Lisesi

  Avusturya Lisesi'nde hazırlık sınıfını bitirdikten sonra kursunuza katıldım. Engin öğretmenin de Avusturya Lisesi mezunu olduğunu biliyordum. DİD okullarını duymuştum kendisi de bizlerle birlikte kampüste kalması çok iyi oldu. Bizlere her konuda kendisi yardımcı oldu. Teşekkür ederim.

  Akya – Haziran, 2013
  Austurya Lisesi

  Bir çok arkadaşım sizlerle birlikte gidiyordu. Okulda sizleri duymuştum. Kamp programlarınızı araştırdım. Çalışmalarınızı beğendim. Benim için güzel bir deneyimdi. Daha önceden kamp programlarına katılmıştım. Beklediklerimi buldum.

  Mert – Ağustos, 2014
  İstanbul Erkek Lisesi

  İstanbul Erkek Lisesi'ndeki almanca eğitimi çok yetersiz. Düzgün bir kamp programı araştırırken sizi buldum. DİD öğretmenleri gerçekten çok iyi öğretmenlerden oluşuyor. Seneye tekrar sizlerle birlikte diğer kamplarınıza gelmeyi düşünüyorum.

  Aslıhan – Temmuz, 2015
  Alman Lisesi

  Hazırlık sınıfı biterken internet araştırması yaptığımda sizlerle karşılaştım. Diğer siteler çok fazla kamp programı düzenlemesine karşın kamp süresince destek vermiyorlar. Sizlerin bizlerle birlikte sorumluluk alması sizleri tercih nedenim oldu. Gelecek yıl sizlerin diğer ülkelere düzenlediğiniz kamp programlarınıza gitmeyi düşünüyorum.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Yönetim binası

  Yurt binası - Dersler aynı zamanda burada yapılacak

  Diğer ALMANYA Dil Okulu Kamplarımız