ALPADİA DİL OKULUMUZ

"Alpadia - Freiburg Kampüsünü yakından inceleyelim"

Kampüs İklimi (Gündelik Yaşam)

Alpadia-Freiburg kampüsü, isviçre'ye ve Fransa'ya sınır şehri olan güney batı Almanya'da yer almaktadır. Tarihi güzelliği ve iklimi dolayısıyla bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Freiburg Üniversitesi'ne yakın oluşu da tercih nedenlerindendir.

Yurt odaları 2 kişilik odalar olarak düzenlenmiştir. Dil seviyelerine uyumlu olacak şekilde erkek ve kız öğrenciler odalarda konaklamaktadır. Her odanın kendine ait bir tuvalet ve banyosu mevcut. Her pazar günü odaların çarşafları değiştirilip genel temizlik yapılmaktadır. Giriş öncesinde 50 Euro depozito ücreti alınmaktadır.

Alpadia-Freiburg kampüsü büyük bir öğrenci yurduna sahip olup, derslerin dışında büyük bir yeşil alanda öğrencilerin rahat bir dinlenme süresi geçirmesine imkan vermektedir.

Deneyimli Eğitim Kadrosu

Alpadia-Freiburg 1996 yılında Almanca dil okulu eğitimine başlamıştır.

Detaylı Kültür Gezileri

"Kara Orman" ve "Europa-Park" gezileri yanında Freiburg üniversite gezisi olacaktır

Renkli Kampüs Hayatı

Dünyanın farklı bir çok yerinde gelen farklı kültürdeki öğrencilerle bir arada oluyoruz

Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

Yönetim kadrosu ve eğitimenler öğrencilerin kamp sürecine büyük destek olmaktalar


Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

 • 10-13 yaş haftada 25 saat ders
 • 14-17 yaş haftada 30 saat ders
 • A1-A2-B1-B2 seviyeleri ve telc sınavı
 • Sınıflarda ortakama 12 kişilik öğrenciler
 • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

Konaklama ve Güvenlik

 • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
 • Odalarda 2 kişilik konaklama
 • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
 • Yurt katında 7/24 görevliler kontrolde
 • Her katta güvenlik kameraları mevcut

 • Alpadia Freiburg yerleşkesi şehir merkezine 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde ormanlık içersinde bir kampüstür. Derslerin alınacağı yere yakın gene kampüs içerisinde spor sahaları, yüzme havuzu, futbol, voleybol ve basketbol sahaları bulunmaktadır.

 • Alpadia Freiburg kampüsünde 10-13 yaş haftada 25 saat ve 14-17 yaş haftada 30 saat üzerinden ders görmektedir. Sınıflar ortalama 15 kişiliktir. Ders programımız 3 hafta olarak gerçekleşecektir. Kamp sonunda isteyen öğrenciler almanca yeterlilik sınavı olan telc seviye belirleme sınavına girebilmektedir. Okula giriş günümüz pazar çıkış günümüz ise cumartesi olmaktadır.
 • 3 öğün yemek öğrencilerimize sunulmaktadır. Alpadia, öğrencilerin beslenmesine büyük önem vermektedir. Et yemekleri, sebze yemekleri, vegeteryan olarak ayrı servis edilmektedir. Domuz eti içeren/içermeyen yiyecekler ayrıca notlarla belirtilmektedir.

 • Haftada bir tam ve bir yarım gün gezi düzenlenmektedir: Bazı gezi programları şu şekildedir: Kara Orman dağ sporu gezisi, Europa-Park eğlence parkı, Dreisam nehri, Schlossberg, Freiburg üniversite gezisi,

 • Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

  9,4

  En çok tercih (46 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Can – Temmuz, 2012
  İstanbul Erkek Lisesi

  İstanbul Erkek Lisesi Hazırlık sınıfında okuyorum. Bu yaz döneminde Almanya'da bir yaz okulu düşünüyordum. Sitenizi gördüğümde sizlerle iletişime geçtim. Almancamı geliştirmesi dışında yeni arkadaşlıklar da edindim. Yemekler, eğitim ve konaklama olarak çok memnun kadım. Engin hocama tekrar teşekkür ediyorum.

  Nazan – Haziran, 2020
  Austurya Lisesi

  Daha önceki yıllarda sizin Alnaya yaz okulu kampınıza gelen arkadaşlarım olmuştu. Whatsapp grubunda sizlerin kamp programını gördüm. Biraz araştırdım ve yorumlara baktım. Sizlerin de Avustırya Lisesi mezunu olmanız benim için önemliydi. Alpadia kampı beklentilerimi tamamen karşu-ıladı. Hem eğitim tarafı hem de gezi programları gerçekten verimli oldu benim için.

  Deniz – Ağustos, 2019
  İELEV Lisesi

  Almanca konuşmak ve farklı kültürlerden diğer arkadaşlar edinmek heyecan vericiydi. Bizler okulda tenefüslerde Türkçe konuşuyoruz kendi aramızda burada gerçek ortamda Almanca konuşarak iletişim kurmak doğal hissetirdi.

  Gizem – Temmuz, 2020
  Alman Lisesi

  Alpadia Yaz okulu Kültürel etkileşimi yoğun bir okul. Almanca eğitiminden daha çok benim önemsediğim gezi programlarının dolu olmasıydı. Almanca derslerini okulda zaten görüyorum benim ihtiyacım kültürel olması. Beni çok tatmin etti. Engin öğretmenime teşekkür ediyorum.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Tren

  Freiburg hauptbahnhof, Breisgau tren istasyonları kampüse yakın olan tren hatlarıdır. Buradan kolayca tranferlerle şehri gezebiliyoruz.

  Otobüs

  Şehrin merkezinde otobüs durakları ve toplu taşıma araçlarının kalkış ve varış saatlerini istasyonlardaki turizm bürolarından öğrenebiliyoruz.

  Yürüyüş

  20 dakika yrüyüş mesafesi ile şehrin merkezinde olabiliyoruz. Toplu taşıma araçları ile istenilen yere ulaşmak mümkün.

  Diğer ALMANYA Dil Okulu Kamplarımız