WSE
(Wimbledon School of English)

"WSE dil okulu kampımızı yakından inceleyelim"

Kampüs İklimi (Gündelik Yaşam)

Wimbledon School of English - WES okulları 1964 yılında Margaery Housden tarafından bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Kampüs binası Wimbledon şehrinde 60’lı yıllarda eğitim hayatına başlamıştır. 70’li yıllarda gene aynı şehirde farklı bir merkezde eğitime devam etmektedir. 1984 yılında British Council tarafından 2008 yılında İngiiltere’de IELTS sınıav hazırlık merkezi ünvanı almıştır. 50 yıldan daha fazla bir süredir dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilere bünyesinde çalıştırdığı eğitmenlerle Ingilizce eğitimi vermektedir.

Kampüs olarak bizler Hampshire bölgesindeki “Lord Wandsworth College” içersinde eğitm alacağız ve gene okul içeririsnde konaklayacağız. Lord Wandsworth College prestijli bir okuldur. Bu anlamda fiziksel yapısı ortaöğretim ve Lise öğrencileri için daha uygun olduğundan bizler derslerimizi burada işleyeceğiz.

WSE, “Green Leader” adında bir dil eğitim programı sunmaktadır. Standar 18 saatlik dil eğitmi programından farklıdır. İngilizce seviyesi B1 ve B2 seviyelerinde olan ortaokul ve lise öğrencileri dilbilgisi derslerinden ziyade WES tarafından kendilerine sunulan konular hakkında bir ön çalışma yapar (iklim değişikliği, dijital dünyanın toplum üzerindeki etkisi, eğitim eşitsizliği, benzeri konular) Bu çalışma bireysel veya grup çalışması olarak kendilerine 1 hafta süre tanınır. Daha sonra bu konu hakkında bireysel/grupça sunum yapılır ve bu sunum öğretmenlerce değerlendirilir. Bu çalışma ifade gücünü arttırmaya yönelik bir eğitim modelidir.

“Skilled Workshop” adı altında gene genç öğrenciler için “yetenek atölyeleri” eğitimi verilmektedir. Bunlar derslerin dışındaki sosyal aktivite programlarıdır. Hepsine birden katılmak yerine birkaç atölye tercih edilmektedir. Haftalık ders çizelgesinde uygulanmaktadır. Atölyeler şunlardır :

 • Film Making and Online Communication
 • Debating, Presentation and Public Speaking
 • English for Gamers
 • Eco teens
 • Junior Journalist
 • University Preparation
 • Football Academy
 • London Explorer
 • Deneyimli Eğitim Kadrosu

  WSE 1964 yılında kurulmuştur. Aile şirketi olarak eğitime 2. kuşak devam etmektedir.

  Detaylı Kültür Gezileri

  Wimbledon Opera ve Tiyatro binaları, London şehir gezisi, Şatolar, sergi sarayları.

  Renkli Kampüs Hayatı

  12 farklı ülkeden öğrencileri ağırlamaktadır. Türklerin ortalaması kampüs ortalaması %3.

  Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

  Türk temsilci olarak ben öğrencilerimin başındayım. Uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz


  Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

  • Haftalık 20 saat ders (Standart Program)
  • İngilizce Dil sertifikaları (A1-A2-B1-B2)
  • Sınıflarda 12-15 kişilik öğrenciler
  • Dersler sonrası günlük ödevler verilir
  • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

  Konaklama ve Güvenlik

  • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
  • 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklama
  • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
  • Yurt katında 7/24 görevliler kontrolde
  • Her katta güvenlik kameraları mevcut

 • Haftalık standart 20 saat dersler dışında intensive derslerle de daha yoğun bir program seçebiliyorsunuz. WSE, IELTS sınav başvuru merkezi ünvanını almıştırr.

 • Kampüslerdeki sosyal programlar her hafta değişmekte ve öğrenciler bu programlar konusunda önceden haberdar edilmektedir. Başlıca etkinlikler : Film geceleri, uluslararası yemek akşamları, tiyatro geceleri ve kampüsün etrafında bulunan sosyal erişimdeki gezi programları.

 • Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

  9,4

  En çok tercih (46 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Aykut – Temmuz, 2021
  SEV ilköğretim

  Sınıftaki arkadaşlarımın büyük bir bölümü yaz okulunda sizlerle geliyor. Okul dışında da birlikte bir kamp ortamında olmak güzel bir deneyim. İngilizce derslerini anlamak düşündüğümden çok daha kolay oldu.

  Sercan – Temmuz, 2021
  SEV ilköğretim

  Sınıf arkadaşlarımla toplu olarak katıldığım bu yaz okulunda bana anlatılandan çok daha fazlasını buldum. Öğretmenler çok cana yakındı ve koçlarımız birlzerle çok ilgilendiler. Teşekkürler

  Poyraz – Temmuz, 2021
  SEV ilköğretim

  Çok güzel bir deneyim sundu okul bizlere. Seneye diğer kamp programlarınızı denemek için sabırsızlanıyorum. İngilizce eğitmim için yurtdışına çıkmayı hep istemiştim. Engin öğretmen hep yanımızdaydı ve bizlere çok destek oldu.

  Zeynep – Temmuz, 2021
  SEV ilköğretim

  Bu kamp programında çok kız arkadaşım oldu. Hepsi de dünyanın değişik yerlerinden gelen farklı kültürlerden arkadaşlardı. Birlikte çok güzel vakit geçirdim hepsiyle.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Tren

  20 dakika tren yolculuğu ile London merkezdeyiz. London tren hatları ile diğer şehirleri gezebiliyoruz

  Otobüs

  WES Wimbledon önünden ve Lord Wandsworth College önünden otobüsler kalkıyor

  Yürüyüş

  Doğa güzelliği olan temiz bir köy kasabası WES çevresi. Lokal halk ile sohbet edebiliyoruz

  Diğer İNGİLİZCE Dil Okulu Kamplarımız