CES
(Centre of English Studies)

"CES dil okulu kampımızı yakından inceleyelim"

Kampüs İklimi (Gündelik Yaşam)

CES – Central of Engilish Studies 1979 yılında Quinn ailesi tarafından Irlanda’da Dublin şehrinde eğitim hayatına başladı. CES bir aile şirketi olarak kuruldu. CES Dublin şubesi ünlü Dublin Castle ve prestijli Trinity College binalarının olduğu yerde şehrin tam merkezinde yer almaktadır.

CES ilk subesini kurduktan sonra 2005 yılında verdiği ingilizce eğitimin kalitesi sayesinde hızla büyüdü ve UK (Birleşik Krallık) içersinde de toplamda 8 şube olarak eğitim hayatına devam etti. (Dublin, Londra, Oxford, Edinburgh, Leeds, Worthing, Harrogate, Toronto) Her yaz döneminde dünyanın 90 dan fazla farklı ülkeden gelen öğrencilerle çalışmaktadır. Her kampüsteki öğrenci sayısı maksimum 10 olarak belirlenmiştir ve ana merkez olan CES Dublin şubesinde 25 sınıf mevcuttur.

Uzun yıllar boyunca CES ile birlikte sayısız öğrenciye kamp süresince eşlik ettik. Ekibimizden bir çalışanımız mutlaka öğrencilerimiz ile aynı kampüste konaklamaktadır. Süreci en başta itibaren takip etmekteyiz. Bizler sizlerin kaydını gerçekleştirmeden önce her kampüsü en detaylı şekilde anlatıyor ve en doğru eğitim programını sizler için belirliyoruz. Bu anlamda sizlere sorduğumuz sorulara verdiğiniz cevaplar ışığında sizlerin kamp dönemine dair en üst verimi sağlamanızı garanti ediyoruz.

Deneyimli Eğitim Kadrosu

CES, 1979 yılında kurulmuş köklü bir eğitim kurumudur. İngilizce eğitiminde ortaöğretim ve lise seviyesindeki yabancı öğrencilere özel programlar düzenlenmektedir.

Detaylı Kültür Gezileri

İngiltere'deki önemli merkezleri hep birlite geziyoruz. Dersler ardından gerçekleşen gezi programları dahilinde şehir turları yapıyoruz. Kitaplardan hayata dokunuyoruz.

Renkli Kampüs Hayatı

Farklı kültür ve coğrafyadan bir araya gelen öğrenciler çok renkli bir kampüs yaşamı oluşturmakta. Kampüste çeşiti animasyonlar ve etkinlikler düzenlenmekte.

Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

Yönetim kadrosu ve eğitimenler güler yüzlü ve yardımsever bir ekip. Kamp süresince her konuda bizlere destek olmak için birimler olarak hazır bulunmaktalar.


Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

 • Haftalık 20 saat ders (Standart Program)
 • İngilizce Dil sertifikaları (A1-A2-B1-B2)
 • Sınıflarda 12-15 kişilik öğrenciler
 • Dersler sonrası günlük ödevler verilir
 • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

Konaklama ve Güvenlik

 • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
 • 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklama
 • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
 • Yurt katında 7/24 görevliler kontrolde
 • Her katta güvenlik kameraları mevcut

 • Haftalık standart 20 saat dersler dışında intensive derslerle de daha yoğun bir program seçebiliyorsunuz. CES, Dublin’de IELTS sınav başvuru merkezi ünvanını almıştırr. CES, ingilizce eğitiminde üniversitelerdeki akademisiylerin yönetiminde eğitim programlarını düzenlemektedir. Bizlerle kamp programına katılan öğrencilerimiz bu öğretmenlerden dersler almaktadır.

 • Kampüslerdeki sosyal programlar her hafta değişmekte ve öğrenciler bu programlar konusunda önceden haberdar edilmektedir. Başlıca etkinlikler : Film geceleri, uluslararası yemek akşamları, tiyatro geceleri ve kampüsün etrafında bulunan sosyal erişimdeki gezi programları.
 • Kamp bitimi öncesinde öğrencilerimize ders veren her öğretmen (en az iki öğretmen kamp süresince öğrencilere ders verir) bir sınav hazırlar ve bu sınav sonucunda her öğrenciye bir eğitim raporu çıkarılır ve bir dil sertifikası verilir. Bu sertifika ve rapor resmidir ve CES onayındadır.

 • Tüm merkezlerdeki eğitim programı tamamen aynı. Kampüs seçim kararını ise şu kriterlere göre veriyoruz:
   Dil eğitim alacak öğrencinin yaşı
   Kampüs ve çevredeki sosyal ve kültürel gelişmişlik beklentisi
   Sınav hazırlık (IELTS Sınav hazırlığı, Cambridge Sınav hazırlığı)
   İngilizce dil eğitiminde 1-1 veya grup dersleri, sertifika sınav hazırlık programları, mesleki uzmanlık dil sınavları Kriterleri kampüs seçiminde etkin rol oynuyor.


  Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

 • 9,4

  En çok tercih (46 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Cem – Temmuz, 2022
  Çevre Koleji

  CES Yaz Okulu kampına sınıf arkadaşlarımla birlikte katıldık. Okuldaki iyi arkadaşlarım hepsi. Çok gezdik ve değişik yerler gördük. Seneye başka kamplarınıza katılmak istiyorum.

  Dilara – Haziran, 2018
  Bilfen Koleji

  Eylül ayında sınıfın whatsapp grubunda sizleri duymuştum. Google araştırması yaparken de sizlerle karşılaştım. Sitenizi inceledim ve yaptıklarınızı çok beğendim. Arkadaşlarımla hep birlikte katıldık.

  Berk – Temmuz, 2019
  Bahçeşehir Koleji

  Engin hocadan Matematik dersi alıyordum. Yaz kampı programınızı duyunca gelmek istedim. Instagram hesabınızda öğrencilerinizle olan video ve fotoğrafları gördüm ben de gelmek istedim.

  Melek – Temmuz, 2016
  Erenköy Işık

  Amerika'da Hukuk eğitimi almak istiyorum ve ingilizce seviyem daha iyi olması için CES okulunu gördüm sitenizden. Çok beğendim. Her şey sitenizde anlattığınız gibi.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Tren

  Nice garından kalkan, tüm Cote d'Azur şehirlerini gezebileceğimiz bir tren garı mevcut. Parc imperial Azurlingua dil okulu ile 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Şehrin içersinde tramvay hattı da var.

  Otobüs

  Nice yaz okulu Azurlingua okulumuzun hemen önünde otobüs durağı mevcut. Şehrin her yerine okulun yukarısındaki bulunan tabaco shop dükkan içerisinden kombine bileti alıp daha çok daha ucuza geziyoruz

  Yürüyüş

  Nice içersinde ortalama günlük 8-10 kilometre yürüyeceğiz. Gitmek istediğimiz her yere öğrencilerlimle birlikte yürüyerek varacağız. Azurlingua yaz okulu yönetimin ve benim düzenlediğim geziler olacak

  Diğer İNGİLİZCE Dil Okulu Kamplarımız