CERAN DİL OKULUMUZ

"Ceran Fransa dil okulu kampımızı yakından inceleyelim"

Ceran Fransa dil okulu, özellikle Fransız Liselerinde okuyan öğrencilerimizin en çok tercih ettiği ve benimde 18 yıldır düzenli olarak her sene öğrencilerimle birlkte eğitim ve gezi programlarında yer aldığım bir okuldur.

Standart 20 saatlik kurs programları dışında Ecole des Roches yaz okulunu diğer Fransa'da düzenlenen yaz okullarından ayıran en büyük özellik Fransızca dil öğrenimine dair gösterdiği titizliktir. Çok geniş ve yetkin bir öğretmen kadrosu ile çalışmaktalar.

Fransızca dil eğitimi yanında gezi programları ve her gezi öncesinde derslerde verilen detaylı konu anlatımı ile kültürel ve bilişsel öğrenime önem vermekteler. Ecole des Roches okulunun oturmuş bir eğitim kadrosu var. Ayrıca kamp sonunda tüm ülkelerce kabul edilen onaylı A1-A2-B1-B2-C1 DELF ve DALF fransızca yeterlilik dil sertifikaları vermektedir.

Deneyimli Eğitim Kadrosu

Ceran Fransa dil okulu tecrübeli eğitim kadrosu 80 yılı aşkındır Fransızca dil eğitimi vermektedir.

Detaylı Kültür Gezileri

Dersler sonrasında yapılacak geziler yurt dışı tecrübesi adına öğrencilerin eğitim dönemlerinde kalıcı izler bırakmata.

Renkli Kampüs Hayatı

Dersler ardından yapılan atölye çalışmalarında diğer ülkelerden gelen bir çok öğrencinin iletişim kurması sağlanıyor.

Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

Ceran'nın yönetim kadrosu ve eğitimenleri öğrenciler 1-1 ilgileniyor ve akademik gelişimleri dışında diğer ihtiyaçlarına da özen gösteriyor.


Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

 • Haftalık 20 saat ders (Standart Program)
 • DELF sertifikaları (A1-A2-B1-B2)
 • Sınıflarda 12-15 kişilik öğrenciler
 • Dersler sonrası günlük ödevler verilir
 • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

Konaklama ve Güvenlik

 • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
 • 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklama
 • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
 • Yurt katında 7/24 görevliler kontrolde
 • Her katta güvenlik kameraları mevcut

 • CERAN kendine özgü pedagojik bir eğitim modeli oluşturmuş ve buna QRI denemektedir. (Question-Réponse-Intonation) (Soru-Cevap-Tonlama) Bu eğitim modelinde öğrenciler bazı atölye çalışmalarında metin tarama dersleri ve metnin etimolojik tanımlarıyla ilgili linguistik dersler yapılmaktadır.
 • CERAN Fransa yaz okulu programında işlenen dersler yoğun derslerdir. Kamp süresince bir çok farklı kaynaktan ödevler verilir öğrencilere ve sunum yapmaları beklenir. Sunumlar öğretmenlerce değerlendirilir ve bu değerlendirme kamp bittiğinde "Niveau Européen CECR" diploma (sertifika) notuna aslen yansıtılır.
 • CERAN Fransa dil okulu kampına öğrencilerimle aktif olarak uzun süredir katılıyoruz ve öğrencilerimizi 1-1 takip ederek velilerimizi an ve an bilgilendiriyoruz. CERAN, Fransız okullarında okuyan ve fransızca dilinde yoğun bir eğitim almak isteyen öğrencilerimizin en çok tercih etttiği önde gelen dil okullarındandır.

 • Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

  9,4

  En çok tercih (17 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Murat – Temmuz, 2016
  Saint Joseph

  Ceran dil okulu kampını internetten araştırmıştım. Okulu çok beğenmiştim ve gitmek istiyordum. Okulun imkanları çok geniş ve fransızca dersleri kendi okulumdan bile iyi. Seneye sizlerin diğer kamp programınıza da katılmayı düşünüyorum.

  Dilek – Ağustos, 2017
  Saint Benoit

  Saint Benoit hazırlık sınınfa okuyorum. İnternet araştırması yaparken sizleri buldum. İyi bir fransa yaz okulu arayışındaydım. Kammp resimlerinizde sizlerinde ceran dil okulu yaz okulu süresince orada olacağını okudum. Yanımızda olmanız önemliydi. Yeni arkdaşlar edinmek iyi bir deneyimdi.

  Çağın – Ağustos, 2010
  Notre Dame de Sion

  Okul ortamı ve arkadaş çevresi çok iyi. Öğretmenler deneyimli. Gezi programları çok verimli ama yolculuk uzun sürüyor. Tüm günü alıyor ama çok şey öğreniyoruz. Ders dışında yapacak çok şey var okulda ve her dakikasına değiyor.

  Güliz – Temmuz, 2013
  Saint Michel

  Fransa üniversiteleri araştırması yaparken sizlerin düzenlediğiniz fransa yaz okulu programlarını gördüm. Ceran'ı çok beğendim okul yeşillikler içersinde ve öğretmenleri çok iyi. Okul pahalı ama aldığınız eğitime değiyor. Sonaki sene diğer kamplarınıza da katılmayı düşünüyorum.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Diğer FRANSA Dil Okulu Kamplarımız