AZURLİNGUA DİL OKULUMUZ

"Azurlingua Fransa dil okulu kampımızı yakından inceleyelim"

Kampüs İklimi (Gündelik Yaşam)

Azurlingua Fransa dil okulu, özellikle Fransız Liselerinde okuyan öğrencilerimizin en çok tercih ettiği ve benimde 18 yıldır düzenli olarak her sene öğrencilerimle birlikte eğitim ve gezi programlarında yer aldığım bir okuldur.

Fransız hükümeti tarafından Azurlingua dil okuluna “Qualité FLE” eğitim yeterlilik belgesi verilmiştir. Fransız Liselerinde eğitim alan öğrenciler için bu nedenle Azurlingua bir tercih nedenidir. Azurlingua, ayrıca ulusal geçerliliği olan Campus France’a bağlı okullardandır.

Azurlingua Fransa yaz okulunu diğerlerinden ayıran en büyük özellik NİCE bölgesinde yer almasıdır. Yazlık bir turizm şehri olan NİCE içerisinde çok fazla kültürel etkileşim kurabileceğiz birçok sanat galerisi, tarihi müzeler ve renkli bir sosyal hayatı deneyimleyebiliyorsunuz.

Müzik organizasyonları ve temmuz ayında gelenekselleşmiş caz festivali şehre ayrı bir iklim katmaktadır. Kültürel bir dokunun en narin halini Azurlingua dil okulu kampımda bulabiliyorsunuz.

Deneyimli Eğitim Kadrosu

Azurlingua yaz okulu eğitim kadrosu 30 yılı aşkındır Fransızca dil eğitimi vermektedir.

Detaylı Kültür Gezileri

NİCE ve Fransız rivierasında yer alan (cote d'azur) tüm şehirleri hep birlikte geziyoruz.

Renkli Kampüs Hayatı

Dünyanın farklı bir çok yerinde gelen farklı kültürdeki öğrencilerle bir arada oluyoruz

Anlayışlı ve Yardımsever Ekip

Yönetim kadrosu ve eğitimenler öğrencilerin kamp sürecine büyük destek olmaktalar


Eğitim (Dersler & Sertifikalar)

 • Haftalık 20 saat ders (Standart Program)
 • DELF sertifikaları (A1-A2-B1-B2)
 • Sınıflarda 12-15 kişilik öğrenciler
 • Dersler sonrası günlük ödevler verilir
 • Kurs bitiminde seviye tespit sınavı yapılır

Konaklama ve Güvenlik

 • Ekibimizden bir eğitmen kampüste olacak
 • 3 ya da 4 kişilik odalarda konaklama
 • Odalarda ayrı tuvalet ve duşlar
 • Yurt katında 7/24 görevliler kontrolde
 • Her katta güvenlik kameraları mevcut

 • Dersler hafta içinde kahvaltı sonrasında 2 oturum olarak yapılmaktadır. Haftasonu cumartesi günü yarım gün ders yapılmaktadır ve Pazar günü tüm gün gezi programı düzenlenmektedir.

 • Nice garından cote d'azur üzerindeki tüm şehirlere gene istasyonlar üzerinden ulaşıyoruz. Antibes, Cannes, Villefranche, Monako, Saint Tropez, Biot bu şehirlerdeki önemli mekanları hep birlikte geziyoruz.
 • Parc Imperial yurt binasında kız ve erkek öğrenciler aynı yurt binasında kalırlar. Kızlar 3. katta erkekler 4. katta ben diğer öğretmen arkadaşlarımla 1. katta kalıyorum. Derslikler yurt binasının karşı binasında yer alan dersliklerde yapılıyor.

 • Öğrencilerimin kampüs hayatında ve okul dışında sürekli benim denetimimde olduklarından 7/24 çocuklarımızın güvenliğinden ben sorumluyum.

 • Günlük Program Akışı (Bir gün nasıl geçiyor)

  Aşağıdaki program okul içersinde geçirdiğimiz standart bir günün özetidir. Kampımıza katılmak isteyen öğrencilerimiz okulun günlük işleyişini doğru kavrayabilmesine yardımcı olmak adına aşoğıdaki günlük çizelgeden faydalanabilir. Düzenlediğimiz her yurtdışı dil okulu kampına öğrencilerimizle birlikte bizlerden bir eğitmenin de okulda konakladığını tekrar hatırlatmak isterim.

  • Sabah kalkış ve Kahvaltı

   Sabah kalkıp duş alıp kahvaltıya hazırlık yapılır. Toplu halde buluştuğumuz yemek salonunda kahvaltı için sıraya girilir. Derslerin başlaması öncesinde kahvaltı sonrasında herkes odalara çıkar ve araç gereçlerini hazırladıktan sonra derslerin işleneceği binaya hareket edilir.

  • Ders işleyişi

   Haftaiçi kahvaltı ardından dersler başlar. Ana derslerin arasında küçük molalar verilir. Derslerin içeriği seviye belirleme sınavı sonrasında ilgili seviyeye yönelik (A1-A2-B1-B2) ders içeriğine göre dersler anlatılır.

  • Öğlen yemeği

   Öğlen yemeğinde her türlü sebze ve et çeşitleri mevcut. Okul özellikle öğrencilerin düzgün beslenmesine önem veriyor. Bu anlamda aynı öğünde hem et hem de sebze yemeklerinden öğrenciler yemek alımı sırasında seçim yapabiliyor. Kırmızı et, beyaz et ve balık olarak zengin bir seçenek mevcut.

  • Gezi Programları

   Okulun aynı gün bir ya da birden daha fazla gezi programları olabiliyor. Gezi programı bir tane ise toplu halde birden fazla ise seçim yapabileceğimiz bir içerik sunulabiliyor. Öğrencilerin kendilerinin gezebilmesi de mümkün. Gezilerde ben de yanlarında olabiliyorum (isterlerse. mecbur tutmuyorum)

  • yemek animasyonlar ve yatış

   Gezi programları sonrasında okula döndüğümüzde akşam yemeği ardından okul tarafından öğrencilerin toplu kaynaşması adına etkinlikler yapılmaktadır. Kutu oyunları, spor yarışmaları, etkinlikler düzenleniyor sonrasında da yatış.

  9,4

  En çok tercih (46 Yorum)

  Yasa gereği öğrencilerimizin gerçek resimlerini kullanamıyoruz. Aşağıda kampımıza katılan bazı öğrencilerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

  Cenk – Temmuz, 2022
  Saint Joseph

  Azurlingua Yaz Okulu kampına sınıf arkadaşlarımla birlikte katıldık. Okuldaki iyi arkadaşlarım hepsi. Çok gezdik ve değişik yerler gördük. Sene başka kamplarınıza katılmak istiyorum.

  Melis – Haziran, 2018
  Saint Benoit

  Saint Benoit hazırlık sınınfa Eylül ayında internet araştırması yaparken sizlerle karşılaştım. Sitenizi inceledim ve yaptıklarınızı çok beğendim. Arkadaşlarımla hep birlikte gittik.

  Bora – Temmuz, 2019
  Galatasaray Lisesi

  Sizlerden Matematik dersi alıyordum Galatasaray Lisesi'nde okurken. Kamp programınızı duyunca gelmek istedim. Instagram hesabınızda öğrencilerinizle olan video ve fotoğraflar güzeldi.

  Melis – Temmuz, 2019
  Dame de Sion

  Fransızca derslerimde kitapta gördüklerimi merak ediyordum. Üniversiteyi dışarıda okumak istiyordum ve genel bir yurt dışı dil okulu deneyimine ihtiyacım vardı. Çok mutlu geri geldim.


  Yorumda Bulunabilirsiniz

  Tren

  Nice garından kalkan, tüm Cote d'Azur şehirlerini gezebileceğimiz bir tren garı mevcut. Parc imperial Azurlingua dil okulu ile 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Şehrin içersinde tramvay hattı da var.

  Otobüs

  Nice yaz okulu Azurlingua okulumuzun hemen önünde otobüs durağı mevcut. Şehrin her yerine okulun yukarısındaki bulunan tabaco shop dükkan içerisinden kombine bileti alıp daha çok daha ucuza geziyoruz

  Yürüyüş

  Nice içersinde ortalama günlük 8-10 kilometre yürüyeceğiz. Gitmek istediğimiz her yere öğrencilerlimle birlikte yürüyerek varacağız. Azurlingua yaz okulu yönetimin ve benim düzenlediğim geziler olacak

  Diğer FRANSA Dil Okulu Kamplarımız